NOC BİLİŞİM LTD. ŞTİ.

network operation center

NETWORK OPERATION CENTER

NOC Bilişim, kurulduğu günden itibaren yenilikçi uygulamalarıyla ülkemizi bilgi teknolojileri alanında dünya ile yarışır kılmak, ülkemizin sektördeki dışa bağımlılığını azaltmak hedefiyle hizmet vermektedir.

Farklı sektörlerdeki müşterileri için bugüne kadar geliştirilmiş olan tüm projelerde yenilik, yüksek teknoloji, kalite ve müşteri memnuniyeti konularında azami derecede hassasiyet gösterilmektedir.

NOC Bilişim, uzmanı olduğu internet tabanlı canlı yayın altyapıları konusunda 2009 yılında yayin.tv.tr ile medya kuruluşlarının televizyon/radyo canlı yayın hizmetlerini sağladı. Buradan edindiği tecrübe ile 2010 yılında Turkiye’de ilk olan Şehir Kameraları (sehirkamearalari.com) projesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Turistik Kamera servislerini sağladı. Halen bir çok kamu ve özel sektöre bu alanda hizmet veriyor.

Proje üretme konusunda hiç bir eksiği olmayan NOC, Dijital yayıncılık alanındaki tecrübeleri ile 2011 yılında TVKUR (tvkur.com), İnternet Tabanlı Playout Otomasyon Sistemi’ni geliştirdi. TVKUR ile ülkemizde internet televizyonculuğunu yepyeni bir noktaya taşıdı. TVKUR ile birçok alanda kurumsal ve kişisel ‘web tv’ler kurulmuştur. Özellikle kamu kurumları tarafından çok fazla rağbet görmüş, yüksek maliyetli televizyon yayıncılığını ‘kullanıcı adı ve şifre’ seviyelerine kadar indirmiştir.

Yerinde hiç durmayan teknik ekibi ile yurt dışında çok güçlü benzerleri ve rakipleri olan fakat ülkemizde henüz cesaret edilmemiş Online Video Platformu (vimany.com) geliştirme sürecine 2014 yılında başlamış, 2016 yılının başlarında beta sürümü devreye almıştır.

Tüm bu projeleri ile birlikte NOC Bilişim, kurulduğu günden buyana sunucu barındırma, sunucu kiralama, cdn, bandwidth, storage gibi data center alt yapı hizmetleri ile kurumlara özel yazılım geliştirme ve danışmanlık hizmeteleri de vermektedir.

Öncelikli olarak insan hayatına, ülkesine ve dünyaya katma değerinin yüksek olduğuna inandığı Araştırma Geliştirme faaliyetlerini aralıksız devam ettiren NOC, geleceğin bilgi teknolojilerine yön vermeyi ve Türkiye'ye bu alanda saygınlık kazandırmayı hedeflemektedir.